| Alex00990 a întrebat:

Eu vreau sa fac facultatea de psihologie sau socilogie. Ideea e ca probabil voi pleca din tara in viitor, la maturitate (nu dezbatem de ce voi pleca). As putea practica aceste meserii in alte tari cu studiile din Romania ( UBB Cluj)? In special in Belgia sau USA, Boston.
Orice informatie legata de subiect mi-ar fi extrem de utila.
Multumesc!

PS: Nu vreau sa imi spuneti sa imi fac facultatea in strainatate pentru ca nu pot, motive personale, nu numai financiare.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă știi limba în primul rând. Dacă îți echivalează cineva studiile. Nu prea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar trebuie să îți echivalezi diploma.