| SoranaCs a întrebat:

Sunt eleva in clasa a 11 -a, la profil Filologie-Uman, si nu am nici cea mai vaga idee ce facultate as putea sa urmez dupa ce termin clasa a 12-a. Ce facultati sunt benefice?

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Benefica este acea facultate care corespunde pasiunilor si inclinatiilor tale. Poti urma filologia(limbi), dreptul, jurnalismul.psihologia,stiintele politica, asistenta sociala, etc.

| costis a răspuns:

Daca memoria si papagalul sunt bune, ar merge dreptul. Concurenta este destul de tare la ocuparea posturilor.
Si cam la fel e si cu medicina. Munca multa, dar dupa aia e bine.