| alexcuamare123 a întrebat:

Hei TPU, vreau sa stiu daca in Romania exista si facultăți fara plata...

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Exista locuri bugetate la facultati. Nu integral fara plata. Daca ai nota de intrare mare, poti prinde un astfel de loc.
Dar esti scutit de plata taxelor de scolarizare. Caminul, masa, etc le platesti. Insa daca ai note foarte mari, poti sa ai o bursa din care sa-ti platesti toate astea.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, toate cele de stat, dacă prinzi loc fără plată.

| Lukasssz a răspuns:

Normal ca exista...

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai exista locuri la buget și locuri la taxa la facultățile care nu sunt private. Înveți bine și prinzi loc la buget (practic nu plătești).

| Crackman a răspuns:

Orice facultate are loc la buget dar in rest este cu plata

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele de la stat.

| TheStrategist a răspuns:

Dacă înveți bine și prinzi loc fără plată, da.