| bleakk a întrebat:

In Romania,ce tipuri de facultati exista (nu vreau exempl,gen facultatea de informatica,etc)? Vreau sa stiu mai exact, informatii despre tipurile de facultati?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai e simplu. facultatile de stat au locuri finantate de la buget iar cele private au doar locuri cu taxa.

in general facultatile de stat sunt mai bine clasate, au performante mai mari.
cele private au uneori probleme cu acreditarea sau cu recunoasterea diplomelelor

3 răspunsuri:
| alinexexeexexex a răspuns:

Scoala vietii cea mai buna facultate

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce inseamna pentru tine tipuri?

exista facultati tehnice, umaniste, economice

exista facultati de stat, private

| bleakk explică (pentru suntserios):

In leg cu cele de stat si private vreau sa stiu

| suntserios a răspuns (pentru bleakk):

Pai e simplu. facultatile de stat au locuri finantate de la buget iar cele private au doar locuri cu taxa.

in general facultatile de stat sunt mai bine clasate, au performante mai mari.
cele private au uneori probleme cu acreditarea sau cu recunoasterea diplomelelor