| DrTrxTr115 a întrebat:

Salut TPU,am luat la romana in examen 9, 05 si am facut contestatie, daca dupa contestatie imi dau cele 50 sutimi si iese nota 9, 55 se face cumva media intre nota de la examen si nota de la contestatie sau ramane nota finala de la contestatie?

Răspuns Câştigător
| AlexandraElena12 a răspuns:

Ramane nota de la contestatie, dar nu are cum prin recorectare sa ti dea asa multe sutimi..iti da maxim 20 happy

| suntserios a răspuns (pentru AlexandraElena12):

Daca ii da doar 20 nu se modifica nota

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce avea 9.05? Era prea mica? Sa nu ti-o faca si mai mica dupa contestatie.Calici dupa note mari!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nota finala e cea de la contestatie, fie ca e mai mare sau mai mica

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Diferenţa dintre note trebuie să fie ≥ 0, 50 - altfel NU se modifică nota pe care ai avut-o.

Nota finală este nota de la RECORECTARE ( după Contestaţie )!

Toate cele bune!

| alexs99 a răspuns:

Ramane nota finala de la contestatie.
O zi buna.

| Xpressurself a răspuns:

Ramane doar cea de la contestatie. cealalta nu mai exista.

| Daniellllll1 a răspuns:

OmG,tu ai facut contestatie cu 9, 05?