| Ionela_6633 a întrebat:

Heiii!:* Imi puteti spune in ce consta mai exact un liceu economic? Funda. vot pentru fiecare raspuns! Merciii!

Răspuns Câştigător
| georgebebe a răspuns:

Un liceu economic consta in multa matematica, poti sa devii contabil etc dar o sa fie foarte greu.

| Ionela_6633 explică (pentru georgebebe):

Mda! Nu ma pot hotari ce liceu sa fac!

3 răspunsuri:
| lalala0001 a răspuns:

Iti spun eu ...sunt in clasa a 12 a.Clasa a 9 a si a 10 a am facut-o in liceu Xenopol economic.Nu se facea mai nimic.Clasa a 11 si sem 1 din clasa a 12 a am facut-o in Madgearu (cel mai bun liceu economic din Bucuresti) se facea ceva economie insa proful de conta, o scarba de om! Nu te inva deloc conta. Apoi in sem 2 din clasa a 12 a m-am mutat la liceu particular Phoenix.Cea mai buna optiune. daca ar fi sa o iau de la capat as merge direct la licdu particular.Costa nu spun nu.Dar e altceva.Nu te duce la liceu economic.Sincer iti spun ..Contabilitatea nu e asa cum crezi si cum credeam si eu la inceput.Nu e interesanta e ft plictisitoare si daca nu nimeresti profi buni chiar ca o vei uri. Sper ca te-am ajutat..restul..your choice!

| Ionela_6633 explică (pentru lalala0001):

Stiu cum e! Daca nu ai profi buni degeaba mai faci materia / liceul respectiv...Multumesc mult!