| CriminalLaw a întrebat:

Hello, everyone!
Deci, rog seriozitate.
Voi spre ce v-ati indrepta EXACT daca ati avea licenta in DREPT SI PSIHOLOGIE, +masterand/a Psi. Judiciara si tehnica poligraf?
In RO?
FARA faimoasele spagute si pile? Avem vreo sansa sau zburam din tara?
Va multumesc si va urez succes!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de tine unde vrei sa zbori, ca oricum nu te ajuta cu nimic facultatea asta si nici masteratele respective, neputrand practica DREPTUL in alta tara din lume, cu o facultate de Drept facuta in Romania.

Se pare ca nu poti pricepe ca, legile din Romania nu se pot aplica nicaieri in lume si oriunde ai merge, trebuie sa o iei de la capat cu facultatea.

Cat privesc posturile din Romania, dupa terminarae unei faciltati de Drept, este chiar problema ta unde iti cauti de munca, ca nu vine facultatea cu post asigurat!
Trebuie sa te inscrii la concursuri si sa participi, asa cum fac toti!

| CriminalLaw explică (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru raspuns. Insa as dori sa merg pe partea psihologiei criminologice. Momentan efectuez voluntariat la Penitenciar pe asistenta psiho-sociala, so... orice sfat e binevenit! Multumesc din nou!

| CriminalLaw explică (pentru Violleta2022):

.

| Superfata87 a răspuns:

In altă țară există mai multe șanse de succes, Dar cel mai mult contează și dacă muncești foarte bine. Deci da in altă țară.

| CriminalLaw explică:

Momentan efectuez voluntariat la un penitenciar si mi-as dori sugestii... in privinta angajarii in sistemul apararii nationale...