| deya100 a întrebat:

Hey! As dori sa ma fac actrita dar nu stiu cum...Am toate abilitatile necesare dar nu stiu se face vreo facultate sau scoala? Ce trebuie sa fac pentru a merge pe acest drum? happy

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

După ce termini liceul mergi la institutul de artă teatrală şi cinematografucă.

| Nolkyz a răspuns:

Una e sa ajungi o adevarata actrita si alta este sa ajungi o vedeta (vedeta e un termen folosit cam gresit in ziua de azi... Hai sa nu le numim vedete ci tarfe cunoscute). Daca esti talentata si iti este dat sa profesezi ca si actor... Se poate intampla oricand, daca iti urmezi visul. Daca cauti doar atentie, vei primi atentie, dar mai intai in patul unora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa vedem cum reusesti in viata. In primul rand trebuie sa fii dispusa sa faci sex cu o gramada de dubiosi, pe gratis desigur. Si mergi din dubios in dubios pana cand il gasesti pe unul destul de fraier sa te intretina si care sa aiba ceva relatii in televiziune. Te joci cu mintea lui, apari sporadic in emisiuni/seriale de **** si gata, esti actrita.

In scurt timp vei parasi dubiosul respectiv pentru alt dubios, la fel de scarbos dar mai instarit si cu mai multe relatii.

Si uite asa, dupa ceva ani, vei pune capul pe perna cu satisfactia ca ai ajuns ceea ce ai visat si te va cuprinde o caldura placuta de parca ai fi descoperit antibioticele, nu ai juca roluri de rahat, in filme de rahat pe care le-ai castigat prin sex si preacurvire.

Bafta la implinirea visului!

| Amilik a răspuns:

Trebuie sa faci liceul de arta sectia teatru-actorie si mai apoi facultatea de arta teatrala si cinematografie.

| Uratu140 a răspuns:

Du-te mai intai la vreun curs de actorie la palatul copiilor, o s iti spuna profu de acolo daca ai talent!

| StefanelAlex a răspuns:

Si cel mai important, sa "cunosti intim" anumite persoane, sa nu uiti asta!