| cciufulitha94 a întrebat:

Hey! cine este la facultatea de medicina sau de asistent medical? mai am timp un an sa ma pregatesc pentru admitere? ajutati-ma si pe mine va rog. ce materii se fac? conteaza mult engleza? este grea chimia la facultate? pentru ca noi in liceu nu prea am facut chimie, la orele acelea mai mult stateam si vorbeam. o sa dau bacul la alegere din biologie, aici n-ar fi problema. dar mi-e frica la facultate cu chimia pentru ca nu stiu deloc. oare ce sa fac? va multumesc

Răspuns Câştigător
| ДdД a răspuns:

Hey! materile de baza la medicina sunt anatomia, chimia organica si fizica. Chimia este foarte grea la medicina iar engleza nu conteaza asa mult neavand treaba cu medicina, insa este bina sa cunosti limba pentru tine, ca medic, daca vrei sa profesezi in strainatate sau eu stiu...
Cam atat din cate cunosc eu si daca pana vineri (cand o sa vorbesc cu 2 verisoare care sunt la medicina) nu gasesti tot ce te intereseaza poftim id-ul meu: adryenootzzza, si iti dau toate informatile necesare.
Bafta!