| anonima2405 a întrebat:

Care materii [din scoala] sunt necesare pentru cariera militara? Puteti va rog sa faceti un top :? >: Multumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
| bigmaster a răspuns:

In primul rand matematica...profilul e mate intensiv dar si restul obiectelor ce se fac la un liceu obisnuit.happy

7 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

Depinde.
De exemplu daca vrei la Tehnica Militara, iti trebuie matematica si fizica, limbi straine.
Daca vrei la Fortele Terestre iti trebuie romana, matematica, limbi straine.
Conteaza enorm si conditia fizica si istoria.
Nu poti fi militar daca nu stii, de exemplu, ziua Independentei Romaniei.
Pentru alte intrebari, iti stau la dispozitie.
Bafta!

| anonima2405 explică (pentru Sadop):

Eu la Forte Terestre vreau sa merg :3.
Dar m-ai am o intrebare, daca nu te superi laughing :3 : daca am avut o problema pentru care n-am avut voie sa fac efort fizic din cauze medicale 4 luni atunci inca mai pot intra? :/

| Sadop a răspuns (pentru anonima2405):

Atata timp cat in momentul vizitei medicale esti apta, da, poti intra.

| anonima2405 explică (pentru Vektor):

Nu prea a fost raspunsul tau de aici... fara funda happy

| Vektor a răspuns (pentru anonima2405):

Sincer puteai sa cauti si tu pe goagal big grin

| mikici a răspuns:

Educatia Fizica, Limba Romana Matematica si Engleza.