| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt la Facultate de Ingineriea Lemnului, si sunt pe profilul de Designer de mobilier, iar dupa ce termin facultatea si masterul, devin inginer si designer de mobilier, intrebarea mea este : Se poate gasi un job in Japonia in domeniul respectiv? Si daca da, cam cat se poate castiga din asta?
Doresc raspunsuri serioase!
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Din cate stii si tu, au o populatie foarte mare si nu prea ai cum sa compari casele din America cu cele de acolo, din cate am vazut sunt case foarte mici, la fel si apartamentele, nu prea cred ca design-ul ii preocupa asa de mult!
Doar parerea mea...

| Divy a răspuns:

Se poate câștiga bine în funcție de experiență dacă ești blană nu te alegi decât cu "oase" laughing