| diAAAa a întrebat:

Hey TPU.pentru cei in cauza. ce facultate doriti sa urmati si ce visuri aveti dupa aceea, ce doriti sa ajungeti in viata.etc?:*

Răspuns Câştigător
| aisha01eu a răspuns:

Ma duc la ASE la sectia de franceza si plec in primul an in Anglia sau Franta la studii, ca din pacate abia acum m-am trezit ca imi trebuie niste teste de limba (am numai franceza). La 23 ani termin facultatea si dau la master. Visul meu: sa lucrez in The City la o multinationala si pe la 50 de ani sa ajung director executiv. Pe la 35 ani fac un MBA (Master of Business Administration). Vreau sa ajung la lucrez 25 de ore din 24 (iubesc matematica si economia si nu ma vad facand altceva) si sa calatoresc in putinul timp liber pe care il voi avea. Nu vreau sa ma marit si nici sa am copii.

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Eu ma pregatesc pentru facultatea de medicina Bucuresti si ori voi da la medicina generala ori la asistenta medicala(mai am 1 an si ceva de gandire). La ramura pe care sa profesez nu m-am gandit inca pentru ca am mai multe optiuni, ori medicina de urgenta, ori geriatrie, in fine orice in afara de ginecologie si chirurgie. Ce visuri am? Pai depinde de oamenii pe care ii voi intalni... daca la facultate voi intalni un student de care sa-mi placa ma voi casatori, voi avea copii, iar daca nu voi gasi un baiat care sa fie asa cum vreau eu, voi infia un copil, voi avea grija de el si imi voi ocupa timpul la spital.

| Corina a răspuns:

Din pacate, in ziua de azi, este distanta mare intre visurile tinerilor si realitatea cruda a existentei. Una e sa vrei sa faci ceva in viata si alta e sa si reusesti sa-ti indeplinesti acel vis. Prea putini reusesc sa faca ceea ce si-au dorit.

| xxdd a răspuns:

Cred ca o sa ma duc la arhitectura in buc.si normal ca arhitect specializat pe design interior :d