| AlexU13 a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a si acusi acusi vine Bac ul. M am gandit pentru facultate sa ma inclin spre management turistic (ghid turistic s a) in general geografia e interesanta si imi place mult sa calatoresc. Vreau sa invat de pe acum in avans pentru ca la restul materiilor si asa nu mi dau interesul la scoala? Aveti vreo idee cam ce ar trebui sa invat daca vreau sa dau la management turistic?

Răspuns Câştigător
| Dragos_Munteanu_1992 a răspuns:

Probabil ca se intra pe baza de medie, media de la bac, asa ca pune mana si invata romana + materiile care intra la bac ca sa iei note mari si sa ai o medie buna de intrare