| fyrelord a întrebat:

Eu sunt in clasa a 10-a si in ultimele zile m-am tot gandit la ce facultate mi-ar placea sa merg. Si am decis ca ceea ce imi doresc, este Management. Pentru ca imi place acest domeniu. Si nu stiu exact, la ce ar trebui sa invat mai tare, adica care materii o sa-mi fie mai de folos? Materii din liceu ma refer.

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Care anume domeniu iti place, ai inteles ce-i cu facultatea asta si ce inseamna management-ul? Cred ca nu, facultatea nu-ti asigura in sine nici un fel de calificare, isi are rostul ca a doua facultate(dupa una cu profil tehnic sau economic).

| fyrelord explică (pentru Mihaela1964):

Ai dreptate, nu am urmarit acest lucru. Cineva imi explicase despre ce e vorba, si ma gandeam ca este o calificare in sine. Iti multumesc pentru raspuns. Eu ma gandeam la o facultate cu profil economic. Administrare afaceri daca zic bine.

| Mihaela1964 a răspuns (pentru fyrelord):

Cu placere.Mai ai vreme sa te gandesti ce cursuri vei urma...

| fyrelord explică (pentru Mihaela1964):

Da, dar voiam sa stiu asa, in mare, spre ce sa ma orientez. Multumesc pentru ajutor.

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cam e o facultate pierdere de vreme...