| Feri5 a întrebat:

Îmi poate da cineva baremul de la examinarea medicală pentru obținerea unui certificat medical clasa I de la INMAS pentru piloți?

5 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Chiar astepti un raspuns aici?

| Feri5 explică (pentru CodrutElian1990):

Da. Nu l-am găsit nicăieri...

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Feri5):

Nici nu o sa-l gasesti, deoarece baremele sunt de uz intern.

| Feri5 explică (pentru CodrutElian1990):

Și trebuie să fii apt la toate vizitele? De exemplu, dacă ești inapt la o anumită probă, te declară de tot inapt, deși ești apt la celelalte?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Feri5):

Bineinteles. La toate specialitatile medicale se specifica "apt" sau "inapt". Daca la una din ele esti inapt, cazi la examenul medical si pleci acasa.