| penelope a întrebat:

In curand o sa incep facultatea in iasi.As vrea sa si lucrez dar in asa fel incat sa am timp si pentru facultate.Cum as putea gasi? in ce domeniu

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Draga mea, iata ca ne intalnim din nou. E bine ca vrei sa lucrezi pe timpul facultatii pentru a avea un ban al tau, dar acum, cu criza asta, este dificil de gasit un job. Cum a spus si ikram, este destul de greu in anul I sa si muncesti si sa faci fata si cerintelor de la facultate. Dar daca te simti in stare, poti incerca ceva mai usor, un job part time, gen impartitul pliantelor sau poti promova diferite produse, ale unor firme alimentare, prin hipermarket-uri (Carrefour, Selgross, Kaufland). Daca nu stii cum, poti urmari in unul din hipermarket-urile amintite, in special Carrefour, cand sunt promotii si le intrebi direct pe fetele care sunt acolo, reprezentand diferite firme (Danone, Cris-Tim, Caroli, Delaco, etc) In paralel poti sa devii si reprezentant Avon, Oriflame, Metropolitan, etc. Ai avea destule sanse in randul colegelor. Bafta in noul an scolar si in gasirea unui job!

6 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Poti sa lucrezi ca si promoter, cam 4 ore pe zi. In rest in unul din mall-uri dar se cere experienta.
Oricum depinde la ce facultate esti, este destul de greu sa si lucrezi si sa faci fata la facultate, mai ales in anul I.

Vezi intai cum te descurci la facultate, daca vei avea timp si de asa ceva si pe urma te angajezi.

| Lora a răspuns:

Cunosc multe fete care fac o facultate si lucreza in Iasi, ele vand haine si papuci in standuri, sau lucreaza ca ospatarite.

| StilSanatos a răspuns:

Buna, am inteles ca e foarte greu de gasit loc de munca, dar poti sa te angajezi de exemplu la McDonalds, sau ospatar, sa ai grija de vreun copil, cunosc pe cineva care cauta un loc de munca de un an si nu a gasit nimic

| Alex a răspuns:

Poti sa te duci la promotii.

| BlondaDeCiocolata a răspuns:

Avand in vedere ca nu ai o pregatire profesionala, poti incepe prin a imparti fluturasi prin oras.