| grigor3 a întrebat:

Inaltimea la academia de politie pentru anul 2016 este de 165 sau s-a scos? Dar la scoala de agenti de politie cluj?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru Academie inaltimea minima la baieti a ramas aceiasi, respectiv 1, 65 m. Pentru specializarea marina(ofiteri si agenti de politie de frontiera) inaltimea minima acceptata este de 1, 60m)--- vezi confirmarea in pagina 3 si la pagina 10 din link:http://www.mai.gov.ro/documente/invatamant/Admiterea%202016.pdf
Pentru Scoala de agenti din Cluj, inaltimea minima la baieti este aceiasi,respectiv de 1, 65m.