| lifeistough a întrebat:

Intrebare pentru cei care isi primesc salariul pe card: voi va primiti salariul la data fixa? De exemplu eu primesc in 12 dar daca 12 pica sambata sau duminica ii primesc luni! Azi e 14 si inca n-au intrat banii pe card!

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Live.Laugh.Love a răspuns:

Pay... daca pica sambata si duminica e putin probabil sa-l primesti. Azi ar trebui sa-ti intre bani, daca nu vin pana diseara suna la banca
succes

| allleeeee a răspuns:

De obicei sambata si duminica nu se lucreaza si de aceea nu vi primiti la timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am la Banca Transilvania si banii intra dupa ora 4 dupa-amiaza.
Evident sambata si duminica nu se lucreaza, uneori chiar atunci cand fac o plata cu cardul se intampla sa se opereze mai tarziu din cauza de sarbatori legale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta deoarece acceptati sa primiti banii pe card. Nu este obligatoriu asa ceva!
Pt ei orice zi de intirziere este cistig.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ar intra pe card ar trebui sa fac drumuri de kilometri.
Nu mai vorbesc de riscurile de a umbla cu sume mari in geanta.