| Marrythenight a întrebat:

La academia fortelor aeriene, la fac de management de trafic aerian, deci pentru controlor trafic aerian mai exact, trebuie sa dau probe sportive? stiam de vizita medicala, dar nu stiu altceva. Si unde pot vedea cate locuri sunt la buget, cate la taxa, cat e taxa, cati sunt pe loc?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru controlor de trafic nu trebuiesc aptitudini sportive, n-are sens.
In schimb trebuie sa cunosti engleza la perfectie si preferabil inca cateva limbi.