| anonim_4396 a întrebat:

La academia forțelor terestre de la Sibiu cati ani se fac? Se fac si 3 ani? Apoi cand termini studiile unde vei lucra si ce vei face?

1 răspuns:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Pentru domeniile de studii:
9 Ştiinţe militare, informaţii şi ordine publică (programe de studii
universitare de licenţă Leadership militar, Managementul
organizaţiei, Management economico-financiar, Managementul
sistemelor de comunicaţii militare1
), durata studiilor – 3 ani;
9 Contabilitate (program de studii Contabilitate şi informatică de
gestiune), durata studiilor – 3 ani;
9 Inginerie şi management (programul de studii universitare de licenţă
Inginerie şi management în domeniul comunicaţiilor militare2
),
durata studiilor – 4 ani.

Dupa ce termini ( daca termini ) se da examen pentru locurile scoase. Nu stiu exact ce si cum e procedura dar in esenta asta e, notele conteaza. Ce-i drept si ultimul care termina are 2 locuri de unde sa aleaga deci sigur prinde un loc. La Pocreaca sau unde drk o fi unitatea dar prinde, deci nu ramane pe drumuri.