| Arin112 a întrebat:

Dacă termini academia forțelor terestre de la Sibiu, la terminare te repartizează cum vor ei? În orice oras vor ei?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Repartizarea se face in functie de nevoile armatei, alegerea absolventului si rezultatele la invatatura. Alegerea dintre locurile disponibile se face in ordinea rezultatelor, cei cu rezultate mai bune aleg primii.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ioandelasal (de meserie jurist) are perfecta dreptate. Merita sa-i dai funda. Ti-o spune un fost militar.

| Arin112 explică (pentru Salontanul):

De Ce "fost "?

| Salontanul a răspuns (pentru Arin112):

Amandoi suntem pensionari.

| sierra1 a răspuns:

Te poți "băga" în fața celor cu note mari dacă ai
- nevasta militar
- nevasta și copii minori în intreținere
și ar mai fi câteva dar mai ai timp (intâi să iei examenul de admitere apoi să fii absolvent și apoi...) inainte de repartiție te mai interesezi tu