| anonim_4396 a întrebat:

La ce liceu trebuie sa merg pentru a deveni veterinar

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Orice liceu. Ca sa fii veterinar trebuie dupa liceu sa faci facutatea de medicina veterinara.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La orice liceu, apoi sa urmezi facultatea de medicina veterinara.

cami
| cami a răspuns:

La Malu Mare jud Dolj laughinglaughing cine stie cunostewinking

| kh1ss a răspuns:

Dupa parerea mea nu conteaza liceul... ci facultatea happy

| MisterKat a răspuns:

In Brasov se pot face cursuri la un liceu agricol, specializarea-tehnician veterinar happy
Mult Succes!

O zi/seara buna!

Daniel.

regis
| regis a răspuns:

Multe din fostele licee agricole pastreaza inca aceasta specializare. Prin absolvirea lor devii asistent sau tehnician veterinar. Daca vrei sa devii medic veterinar, atunci e nevoie de facultate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La profilul bio-chimie al oricarui liceu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tre sa mergi la facultate: medicina veterinara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu daca mai exista licee cu profil veterinar. E posibil sa se fi infiintat scoli postliceale, tot in cadrul fostelor licee care pregateau asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La lc.agricol

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La ce liceu trebuie sa merg pentru

a deveni veterinar

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In radauti este liceu cu profil veterinar :-) si e f. bun

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La ce lyceu

| funkydiva a răspuns:

La un liceu cu profil : stiintele naturii, iar apoi trebuie sa urmezi facultatea de medicina veterinara. bafta.

| secreta a răspuns:

La saitar

| Beldean_Ioan_1960 a răspuns:

Veterinar - tehnician veterinar
Aceasta profesie se poate obtine prin absolvirea unuia din cele cca 40 licee agricole din tara
SAU
Prin formare profesionala post-liceala ( orice liceu absolvit, cu sau fara diploma de bacalaureat). Dureaza un an si se face la Sibiu.