| MJ4everkingofpop a întrebat:

Unde as putea sa merg la liceu unde as putea deveni medic veterinar (dar sa nu dau bacul din Mate)?- am vrut la chimie-biologie dar am aflat ca acolo dai bacul din mate.
P.S.- eu sunt din Alba-Iulia.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Numai cu liceul nu poti deveni medic veterinar, trebuie sa urmezi o facultate de medicina veterinara. Nu are importanta profilul liceului, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere in facultate, asa ca poti merge la profilul pe care il vrei, recomandat fiind un profil pe biologie.