| Twister09 a întrebat:

La școlile de politie și jandarmi este o vârstă maxima ca să poți întra?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Varsta maxima este de 27 ani, conform Anexei nr.2 din Ordinul MAI nr.177/2016, citez:
"ART. 7.(1)Criteriile specifice pentru recrutarea candidaţilor la examenele de admitere în instituţiile de învăţământ, forma de învăţământ cu frecvenţă, în vederea formării profesionale iniţiale, sunt următoarele:
a) să aibă vârsta de până la 27 de ani, împliniţi în anul participării la concursul de admitere;"

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://bit.ly/3ddBpDS Citeste pe site-ul oficial! Nu te lua dupa Jassmina care da raspunsuri aiurea, luata dupa articole din ziare, scrise de ziaristi tampiti. Nu este limita de varsta pentru locurile civile [specialitati civile ca (spre exemplu) dreptul.] dar la cele militare este limita de 27 de ani.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa sadrian46. e si el ca Jassmina. Cand nu-i convine ceva te blocheaza si da raspunsuri aiurea.

| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca 50 este varsta maxima si 18 este cea minima admisa.

https://stirileprotv.ro/......e-ani.html

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este pentru tine.