| alexandracosmin a întrebat:

La toate facultatile din tara trebuie sa dau examen de intrare sau sunt facultati la care pot intra doar cu media de bac?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se da examen chiar la toate, exista si concurs de dosare, mai ales la cele cu putin candidati si la cele particulare.

| Ririi a răspuns:

Nu se da la toate examen, sunt multe la care poti intra doar cu media de la bac. Examen se da, de exemplu, la drept, medicina, farmacie, calculatoare, depinde si de oras.