| chriss_4644 a întrebat:

Anul acesta se da examen de intrare la toate facultatile? sau se intra la fel ca pana acum si cu media?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este o regula generala, depinde de fiecare unitate de invatamant superior sa-si stabileasca modalitatea de admitere: examen, teste, media bacalaureatului ori o combinatie dintre ele. Nu se mai ia in calcul media generala a anilor de liceu, este singura deoasebire fata de anii trecuti. Numai bine!

| chriss_4644 explică:

Pai de exemplu la facultatea de electromecanica se da? unde gasesc cum se da?