| Radu_Bogdan_1999 a întrebat:

M-am angajat dar inca nu am inceput munca dar am stat si m-am gandit ca programul e prea incarcat(2 saptamani din luna sunt de 12 ore zilnic si 9 in weekend). Problema este ca imi este rusine sa ii spun sefului meu ca as vreau sa imi dau demisia din cauza ca el este foarte de treaba. Si mai este o problema ca daca imi dau demisia ar ramane cu prea putini oameni.Ce pot sa fac in aceasta privintă?

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Are putini oameni deoarece este zgarie-branza: vrea sa obtina mult cu bani putini.
Programul este in afara legii. Contractul cum este incheiat: pe cate ore si ce program?
Daca depinzi de veniturile ce le incasezi, poti merge o perioada pana iti gasesti alt loc de munca, apoi iti dai demisia. Daca esti in perioada de proba poti sa pleci fara preaviz, daca nu, trebuie preaviz cum prevede contractul tau individual.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca era de treaba munceai 8h pe zi de luni pana vineri si sambata duminica liber, are putini oameni pentru ca banii sant putini si multe ore de munca, cautati alt servici

| Frank51 a răspuns:

Adică tu ne intrebi ce să faci dacă ești rușinos și fricos, crezi că trăsăturile astea de personalitate se schimbă de pe o zi pe alta? Știi ce ai de făcut, nu te mai fă de râs postând încă 5 întrebări, începe să fii bărbat...

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Daca ramane cu prea putini oameni si isi da seama ca il deranjeaza lucrul asta, o sa faca in asa fel incat sa fie bine si pentru tine, ca sa te pastreze. (salariu mai mare sau program mai lejer sau mai multe zile de concediu).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ce pot sa fac in aceasta privintă?" Sa ne intrebi pe noi de parca am putea sa te rezolvam in vreun fel.

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Cu rusinea mori de foame

| Momentan a răspuns:

Ai găsit alt job? Dacă da, atunci îți dai demisia ca să încerci altceva mai potrivit pentru tine.