| RiciXR9 a întrebat:

Ce sa-i zic șefului meu ca o sa demisionez la locul său de muncă? Mi-ar fi rusine sa-i zic ca este pretențios si nu pot lua pauza din cauza lui (sunt contratimp).
Vreau sa-mi dau demisia intr-un mod respectuos si fara griji. Multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depune o cerere de demisie in scris la firma/institutia la care esti angajat. Motive pot fi destule, incepand cu probleme personale si terminand cu gasirea unui loc de munca mai bun pentru tine.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cererea de demisie nu se motiveaza! Citeste si aici: http://bit.ly/2ojz5VG

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Demisia nu se motiveaza. Ai depus-o, la revedere, nu trebuie sa dai explicatii.