| Mican_Razvan_1993 a întrebat:

Ma pot inscrie la mai multe universitati?

Pe mine ma intereseaza sa studiez ingineria industriala si nu m-ar deranja sa sa o fac oriunde in tara (Bucuresti, Cluj, Brasov) insa inscrierile au loc cam in aceeasi perioada peste tot. Avand in vedere ca este necesara diploma de bacalaureat in original, este posibil sa ma inscriu la diferite universitati?

Va multumesc.

3 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Fa cate copii legalizate ai nevoie.
Dosarul compelt in cate exemplare ai nevoie (foaie matricola la fel, legalziata, unde e nevoie de media 9-12)
Depui diploma in orginal la una din ele, si ceri adeverinte (Cate ai nevoie) care sa certificie ca diploma in original se afla acolo, pe care le depui la celelalte dosare.
Unele taxeaza pentru aceste adverinte, vezi daca e cazul si depui originalul unde e moca. happy
Bafta

| neutrino a răspuns:

Te poti inscrie la cate universitati iti permiti. Fa copii actelor necesare la inscriere si de acolo unde iti bagi originalul, vei fi indrumat ce trebuie sa faci mai departe. Nu uita ca-ti trebuie fotografii pentru fiecare dosar in parte. Bafta!

| CM_CM_1988 a răspuns:

Eu stiu ca te poti inscrie cu copie legalizata a diplomei de bac sau adeverinta de la liceu.
Diploma in original trebuie dusa pana la inceputul anului universitar, adica in octombrie. Si o duci la facultatea la care te hotarasti sa ramai.

N-are cum sa-ti ceara neaparat originalul la inscriere. Cel putin, asa stiam.