| anonim_4396 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu niste idei legate de facultatea pe care trebuie sa o aleg? Mai am 2 ani pana merg la facultate si cred ca ar trebui sa incep sa ma axez pe un domeniu.Sunt la profil de mate-info dar asta cred ca nu conteaza atat de mult.
Multumesc!

3 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Conteaza pentru ca poti sa-ti alegi orice facultate iti doresti.

Gandeste-te bine ce-ti place tie sa faci, ce obiecte iti plac, si pe urma iti alegi cateva facultati, dupa aceea reduci numarul acestora dupa alte criterii, ca de ex, profesia pe care poti sa o practici dupa absolvirea facultatii si alte criterii subiective (care te intereseaza).

| juniper a răspuns:

Conteaza profilul mate-info, pentru ca ai mai multe optiuni in a alege o facultate. Poti merge la orice facultate vrei, dar trebuie sa stii mate, fizica, info, chimie si biologie daca vrei sa fi cercetator.

| Foxy_3377 a răspuns:

Ar fi o idee sa te duci la OPC big grin