| acris a întrebat:

Mai am un an si termin liceul cu profil sanitar si vreau sa dau la medicina generala dar nu stiu unde este mai bine si as vrea sa ma sfatuiti in privinta asta. imi place medicina dar stiu ca este greu si as vrea sa stiu si cum este? imi este un pic cam frica sa nu pot face fata dar imi place poate sunt influentata si de c vad la tv

7 răspunsuri:
| sorin16 a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci exact ceea ce iti place. Nu te lasa influentata de cunostinte, prieteni sau mai stiu eu cine (televizor). Daca la liceu, mai putea asculta, de alte persoane...la facultate se schimba situatia. Alege ceea ce consideri tu ca te atrage si ca iti va face placere mai tarziu sa profesezi.

Facultatea de medicina este una foarte grea din privinta duratei si foarte scumpa pentru cei care intra pe locurile nesubventionate la buget.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascultati inima sunt sigura ca vei alege ce este mai bun pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liceu cu profil sanitar? S-au desfiintat de ani buni, draguta.Despre ce anume vorbesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta ca sa nu mai zic ca, daca ai fi facut un liceu cu profil sanitar, nu mai intrebai cum se face o injectie! acum 20 de ani, cand existau licee sanitare, se invata in clasa a 10-a cum se face asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi sti ce nu te lua dupa gura altora fa ce iti cere inima.Eu una am terminat medicina si am ajuns departe mie una nu mi s-a parut deloc greu si acum sunt doctora.Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am inteles bine

| dew a răspuns:

Eu as zice sa dai si la medicina si dupa ce termini te hotarasti ce iti place si te angajezi dupa pofta