| Valeriu12345 a întrebat:

termin anul asta liceul si inca nu sunt decis in facultatea pe care as vrea sa o aleg. Am terminat gimnaziul si nu am ales nici un colegiu, mi-am mai luat 3 ani de ragaz. Si acum tot nu-s decis. Chiar nu am nici o idee unde as face fata.
O sa va descriu situatia mea ca sa-mi puteti oferi niste variante.
Termin Liceul cu profil Real. (Media generala 9.05). Imi place biologia(9.30), geografia(9.28), informatica(9.15). Mi-ar placea sa fac medicina, dar am media prea mica ca sa intru. Mi-ar placea la IT dar nu sunt sigur ca o sa fac fata tuturor atributelor, formuleleor, comenzilor.
Dreptul si Economia se exclud. ( Nu vreau sa devin somer)
As vrea ca profesia sa-mi aduca bani. A-si vrea sa fac o cariera din profesia x.
Ajutor sunt total epuizat sa ma mai gindesc la asta.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Facultatea de automatica si calculatoare, specializarea automatica si informatica aplicata!--- pentru a te convinge, consulta piata muncii( cel putin din Ro. )De asemeni, citeste :http://www.digi24.ro/......rmaticieni
In tipul studentiei poti, ca angajat "IT-tester", sa lucrezi de acasa ---de la prieteni stiu!

| neutrino a răspuns:

Nu uita ca va conta media de la bac, nu mediile din timpul liceului si ca nu este timpul sa te lasi acum... epuizat. Dupa bac, te poti orienta mai bine.

Răspuns utilizator avertizat