| Valeriu12345 a întrebat:

termin anul asta liceul si inca nu sunt decis in facultatea pe care as vrea sa o aleg. Am terminat gimnaziul si nu am ales nici un colegiu, mi-am mai luat 3 ani de ragaz. Si acum tot nu-s decis. Chiar nu am nici o idee unde as face fata.
O sa va descriu situatia mea ca sa-mi puteti oferi niste variante.
Termin Liceul cu profil Real. (Media generala 9.05). Imi place biologia(9.30), geografia(9.28), informatica(9.15) chimia (9.18). Mi-ar placea sa fac medicina, dar am media prea mica ca sa intru. Mi-ar placea la IT dar nu sunt sigur ca o sa fac fata tuturor atributelor, formuleleor, comenzilor.
Dreptul si Economia se exclud. ( Nu vreau sa devin somer)
As vrea ca profesia sa-mi aduca bani. A-si vrea sa fac o cariera din profesia x.
Ajutor sunt total epuizat sa ma mai gindesc la asta.

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Incearca pe Geografie-Turism daca iti place domeniul. Biologia si Chimia te-ar duce spre domeniul medical-farmacia nu poate fi o optine?

| Celcareajuta a răspuns:

Fara suparare!
1. ai spus multe lucruri oarecum ciudate
2. media de la liceu = ZERO (ca la coca-cola)
3. La medicina buna se intra pe ADMITERE (deci poti fara probleme)
4. Dreptul si Economia sunt facultati grozave daca te pasioneaza (nu e cazul meu)
5. Din orice se pot face bani, chiar si fara facultate happy
6. Iti recomand medicina!

Răspuns utilizator avertizat