| UzOm a întrebat:

Mai este cautata meseria de tamplar?

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

Cunosc cat de cat domeniul, este criza de tamplari la noi in tara.
Ma refer la cei care lucreaza lemnul masiv, cei care fac pal nu se pot numi tamplari.
Un tamplar bun este platit si 3000 ron pe luna, unul incepator in jur de 1500.
Media este undeva la 1700 bani in mana.
Cunosc un sef de atelier care ia cam 4000.
In general tramplarii buni cand au cu ce isi deschid mici ateliere si lucreaza in propriu.

4 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Eu unul consider ca este nevoie de tamplari si in zilele noastre.

| WaterDrop a răspuns:

Cum traim intr-o era in care tehnologia inlocuieste cam orice facea omul cu manutele lui, tind sa cred ca nu prea mai este cautata, desi vor fi mereu si clienti pretentiosi care vor alege un lucru facut manual in detrimentul celui standard, insa nu stiu cati in tara noastra.Nu avem bun gust prea mult.

| IoanaIonuca a răspuns:

Stii cum e? Toata lumea face facultate si vrea functii inalte, insa tamplarii, zidarii, etc sunt din ce in ce mai putini. Cautati nu stiu daca mai sunt, depinde.