| Beatriceeeelenaaaa a întrebat:

Merita sa faci facultate in 2019?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Depinde si de care facultate si depinde si de tine.Adica poti trece prin ea fara sa inveti nimic si sa iei diploma la sfarsit dar nu te angajeaza nimeni. Daca iti dai totusi interesu, inveti bine si mai participi la diferite proiecte/intership/etc sigur o sa iti gasesti de lucru in domeniu.Eu momentan sunt in anul 3 (Automatica) si deja mi-am gasit Job in automotive.

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Depinde care. Unele le faci degeaba

| pufulescu a răspuns:

La modul general, raspunsul este DA! Dar... nu stiu ce facultate vrei sa urmezi deci tu trebuie sa te interesezi care sunt perspectivele de job bun in zona ta. Daca in zona ta nu merge acea meserie, iar nu e vreo tragedie, dar trebuie sa fii sigura ca parintii te pot ajuta financiar sa te muti si te pot... sa zicem intretine o perioada pana capeti experienta prin joburi mai prost platite.

| DanutzzuXDro a răspuns:

Da,merita.