| alexandra109 a întrebat:

Mie imi place foarte mult sa vorbesc cu oamenii,sa le ascult povestile de viata, problemele si sa incerc sa ii ajut...cu prietenii mei fac acelasi lucru si reusesc sa ii fac sa se deschida si sa vorbeasca cu mine si chiar reusesc sa ii ajut, ceea ca ma bucura enorm.
As vrea sa merg pe chestia asta si atunci cand imi fac o cariera si nu stiu ce meserie as putea sa practic din chestia asta si pe ce profil sa merg la liceu...
ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Cariera de psiholog ti s-ar potrivi. happy Poti merge si pe mediator, daca iti place sa aplanezi conflictele dintre parti, fara a se ajunge la instanta de judecata.winking
Ca profil la liceu, ar fi recomandat Folologie (cu limbi straine), iar Facultatea de Psihologie te-ar ajuta sa cunosti foarte bine domeniul. big grin

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Chiar asa greu sa-ti dai seama ca e psihologie? laughing

Răspuns utilizator avertizat