| JamilaGizeh a întrebat:

Mie imi plac foarte mult limbile straine in principal franceza si as dori sa stiu cam ce as putea face in viata, ca meserie? Eu o sa merg la un liceu cu profil de filologie si ma intrebam daca ar fi bine sa merg la intensiv franceza daca tot imi place

2 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

1:Nu va mai ganditi la "in viata" dinainte de liceu happy
2big grinoar cu placerea pentru limba nu faci nimic.Trebuie sa inveti si altceva si limba so folosesti doar inafara.Profesoasa/Translatora te ia doar cu facultatea si sincer mi se pare mult timp si multi bani aruncati degeaba doar sa te bazezi pe asta.

Fa altceva si lasa Franceza sa fie doar 1 punct in plus in CV

PAREREA MEAwinking

Ceau big grin

| drogh a răspuns:

Depinde şi de plăcerea ta. Dacă cunoşti limba franceză te poţi face profesoară sau translator, ori să'ţi cauţi de muncă prin Franţa sau Paris.