| Ronaldo_Messi_2001 a întrebat:

Notele din liceu conteaza la o angajare in viitor(asa ne-a spus siriginta la sedinta cu parinti), eu am auzit alte pareri ca nu conteaza.Deci,conteaza sau nu la o angajare?

Răspuns Câştigător
| OMFGConrad a răspuns:

Nu contează pentru marea majoritate a firmelor din România. BAC-ul să îl ai cu o notă cât mai mare, dar nici asta nu-ți garantează un loc de muncă în zilele noastre.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Depinde de angajatoor; dar e puțin probabil să aibă vreo importanță. Cu toate că media de la bac ar putea fi o piedică la angajare (în unele firme), dacă e prea mică. Sau dacă nu ai bacul luat.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru mihai69):

Exact. Indiferent de job, ca patron, preferi sa nu ai angajati imbecili.

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu conteaza deloc, poate doar bacalaureatul sa conteze pentru uni..sa fie destul de mare dar nici asta in majoritatea cazurilor.Conteaza abilitatile tale, ce stii sa faci, angajamentul tau si dorinta de munca precum si CV-ul si cum te prezinti la interviu.Succes

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este neaparat o regula, depinde de fiecare angaator si de ce stii sa faci. Poti sa ai note mici si sa fii bun in meseria ta, daca esti la un liceu vocational.
S-ar putea ca unii angaatori sa se uite si la note dar, in principal, conteaza munca ce o faci, mai ales daca esti bun in perioada de proba.