| dennysutz4a a întrebat:

Am o problema, cum sa nu imi mai mint parinti in legatura cu notele?, de ex:azi am luat un 7 nu le'am spus, daca o sa afle altadata la sedinta o sa iese rau de tot... ajutati-ma, fundita! app:imi este frica sa le zic de notele rele, nu stiu de ce

Răspuns Câştigător
| GaGaholicLittleMonster a răspuns:

Buna! happy Este normal sa iti fie frica sa le spui si inainte de a le spune parintilor de ce nota proasta ai luat gandeste la 2 lucruri:pana la urma o sa afle de la sedinta si o sa iasa mai rau daca nu le spui, parintii adora sinceritatea!happy

Sper ca te-am ajutat! Funda?winking happy

2 răspunsuri:
| VadSuneteAudCulori a răspuns:

Daca ai in carnet nota,da-i sa semneze si va observa.ii vei explica, dar ii mai spui ca o sa iti corectezi nota, cu toate puterile tale wave

| Filip_9704 a răspuns:

Asta patesc si eu rolling on the floor exact asa. iei 7 la scoala si zici :" eh, lasa ca le spun eu acasa". ajungi acasa, si iti piere de tot curajul.
Metoda mea este simpla: De multe ori ma intreaba mama: " ce mai e pe la scoala", si atunci imi revinde curajul ala si ii spun tot.
Bafta.
Funda?