| Cocean30 a întrebat:

Nu stiu ce facultate sa aleg, medicina sau informatica pe programare? Imi plac amandoua.E chiar asa de greu de invatat la medicina? Am inteles ca daca te duci pe programare poti lucra si din primul an de facultate.Dau funda

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce direcții total diferite.
Sa dai la medicina fără sa îți place cu adevărat ar fi un calvar. Ani ani întregi de studiu ca să ajungi sa fii plătit, responsabilitate enorma în final.

Programare trebuie sa o înțelegi. Odată ce ai prins domeniul poți lucra fără probleme cu sau fără facultate.

Eu ți as recomanda programarea, câștigi bine și încă de la primul job.

| Ineys a răspuns:

Daca iti pui intrebarea: "Oare sa dau la medicina sau nu?", e clar ca nu ai ce cauta la medicina. O sa te "joci" posibil cu vietile unor oameni, si nu prea imi suna bine asta. Imagineaza-ti un doctor care termina facultatea si a avut restante peste restante si a terminat cu 5. Cata incredere ai in acel doctor?

La programare mai merge. Nu prea stie ala programare termina facultatea si se angajeaza. Ce se poate intampla? Mare branza, cumperi un soft plin de bug-uri, il injuri si cumperi altul.