| teom26 a întrebat:

Pentru a ma face medic dermatolog la ce profil trebuie sa merg in liceu?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu contează deloc!
(pese - profilul ăla Bio-chimie dat de... cum îi zice, NU EXISTĂ)

| Eireann a răspuns (pentru sierra1):

Poti sa faci oricare dar te avantajeaza sa faci multa biologie si chime la liceu decat sa trebuiasca sa o inveti pe cont propriu sau cu meditatii pentru admitere in timp ce la scoala trebuie sa te pregatesti pentru alte materii.
Dar slsi dreptate, pe vremea mea asa ii zicea, acum este stiintele naturii.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Științe ale naturii.

| Eireann a răspuns:

Bio-chimie ca apoi sa poti sa dai la medicina si rezidentiat pe dermatologie. E un domeniu foarte competitiv - se castig bine, garzi putine.