| bascacara a întrebat:

Pentru a transfera un copil de la o scoala din romania la o scoala in italia ce acte sunt necesare. cum se procedeazacu situatia scolara.cine cum si cand mi-a da?

1 răspuns:
| leonardo a răspuns:

Buna. Ma gandesc ca ar fi mai bine sa intrebi la scoala din Italia ce acte ai nevoie ca sa-l primeasca - ei sunt cei care iti solicita adeverinte samd pentru a putea verifica elevul. Apoi aceste acte le iei de la scoala din Romania (probabil va trebui sa le traduci si legalizezi) si apoi le zici papa.