| DataScience a întrebat:

Pot deveni profesor de matematica, daca am terminat Calculatoare(fara pedagogie) si fac un an de pedagogie? (am mai citit pe alte site-uri raspunsuri ca: "poti preda doar materii economico-tehnice").

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Fara modulul pedagocic poti fi doar suplinitor. Daca vrei sa fii titular trebuie sa-l faci.

Si da, cu calculatoare poti preda metematica. O sa dai titularizarea si vezi acolo cata stii.

| DataScience explică (pentru RoCkKiD):

Multumesc pentru raspuns, iti dau funda. Mai am o mica intrebare: modulul pedagogic (pe) care trebuie sa il urmez dureaza un an sau 3 ani?(o sa intreb si la secretariat) Fiindca atunci cand am urmat facultatea se faceau 3 ani de pedagogie, iar in al 3-lea an trebuia sa practici pe elevii din licee.

| Anonimgirltpu a răspuns (pentru DataScience):

Buna! Modulul pedagogic dureaza 3 ani numai daca il faci in timpul facultatii. Daca il faci mai tarziu se plateste si dureaza mai putin. Nu stiu cat costa si cat dureaza.

| DataScience explică (pentru Anonimgirltpu):

Multumesc, foarte bun raspunsul!

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Da telefon la inspectorat/ministerul invatamantului si intreaba
oricum trebuie sa dai examen de titularizare, si acolo o sa se vada cata matematica stii

in locul tau as da in ambele locuri (si minister si inspectorat), pe la inspectorate se mai minte de ingheata apele uneori, pentru ca au interesul de a isi bate capul cat mai putin

tin minte ca pe maica-mea care era pensionara, o frecau in sus si in jos ca sa nu ii mai dea post, cu toate ca era MUUUUUULT MAI BUNA DECAT ORICE SUPLINITOR de rahat de 18 ani care abia lua 5-ul amarat la examenul de suplinire