| Addaaaaaa a întrebat:

Pot sa merg la facultatea de biologie daca sunt pe filo?

6 răspunsuri:
| Yukidaruma a răspuns:

Da, poti, din cate stiu facultătile te iau de la zero. Am avut colegi la mate-info care au dat la facultate pe acelasi profil si tot de la materia de clasa a 5-a i-a luat. Fii fara grija. Important este sa iti placa si o sa inveti cu drag ^^. Conteaza mult admiterea, daca este pe baza de dosar nu vei avea probleme dar dacă este pe baza de examen atunci va trebui sa te pui pe invatat. Succes!

| Adi88 a răspuns:

Se poate

| armygirl a răspuns:

Poți, dar nu te gândi că îți va fi ușor. O să fie mai dificil, de aceea îți recomand să te apuci de învățat biologia pierdută.

| NLS a răspuns (pentru armygirl):

Plus chimia și matematica...
(la chimie-bio se face M1, cel puțin pe vremea mea... )

| armygirl a răspuns (pentru NLS):

Așa e!
Acum se face M2, M1 e la profil de mate-info

| F3d0x a răspuns:

Desigur.Biologia se bazeaza 95% pe toceala fata de matematica, chimie si fizica, ceea ce ar fi mai favorabil pentru filologi.