| OhFuckIForgotMyNameAgain a întrebat:

Deci! Sunt in calsa a VIII a si urmeaza sa merg la liceu. Prima data vroiam sa merg la profilul Chimie-Biologie dar, acum m`am razgandit si vreau sa merg la filologie.
Problema este ca vreau sa dau la facultatea de medicina de la Tg. Mures si ma gandeam ca daca o sa merg la Chimie Biologie o sa imi fie mai usor la facultate. voi ce ziceti? Totusi, eu as vrea sa merg la filo.sad. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| MadnessCaffe a răspuns:

Pai biologie-chimie e mai avantajos decat filologie pentru facultatea de medicina.La filologie se axeaza foarte mult pe romana si latina si de acolo poti da la Facultatea de Litere, Facultatea de Drept si Facultatea de Limbi Straine.Iti recomand sa mergi la chimie-biologie daca vrei sa mergi la Facultatea de Medicina.

3 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Mai bine mergi la stiinte ale naturii, o sa iti vina mai usor in viitor.

| katy a răspuns:

Filologia e frumoasa, eu am terminat filologie.partea urata e ca dai teza la lb latina in toti cei 4 ani, dar e ok e un profil frumos

| DiDix11 a răspuns:

Daca nu te pricepi la mate nu te duce...si eu vreau sa dau la medicina si sunt la filo iar din anul asta m-am apucat de meditatii la chimie si o sami invat la bio, dar la stiintele naturii daca te duci iti va fi mult mai usor, dezavantaj insa matesad succes