| Hulpaci_Ion_1995 a întrebat:

Sa merg la un liceu din alt oras sa stau la internat sau să merg la un liceu din orasul meu unde merg toți colegii mei...Si nu pot sa il conving pe tata sa merg la cel din alt oras

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai normal si corect este sa mergi la liceul din orasul tau, ca nu iti bagi parintii la cheltuiala cu caminul hrana si altele.

| Mayar a răspuns:

Daca este liceu la tine in oras, nu cred ca e chiar atat de groaznic si cu profesori chiar atat de prosti, adica sper acest lucru. Poti completa lipsa lor de informatii/explicatii folosind internetul, nu cartile, asa cum o faceau bietii nostri parinti. Deci da, poti merge la liceul din orasul tau.

| cevdet a răspuns (pentru Mayar):

"Bietii nostri parinti" au invatat mult mai bine din carti. Erau verificate si nu aveau atit de multe greseli si nici informatii false, cum se gasesc pe internet.

| Mayar a răspuns (pentru cevdet):

Da, asta asa este, daca nu stii unde sa cauti.
Sunte universitati din sua, india unde gasesti, in engleza desigur, ceea ce te intereseaza explicat foarte bine + video-uri. Eu, cel putin, asa am supravietuit in facultate, caci profesorii 90% erau niste putori cu pretentii, dar idioti in a-i invata pe altii

| cevdet a răspuns:

E mai bine acasa. Cu banii pe care parintii tai i-ar da pe internat, pe mincare, venitul acasa, etc, ar face altceva pentru tine. In plus, acasa la mama, manince ce vrei, cand vrei, ai camera ta (la internat sunt intre 6 si 8 in camera), mama iti spala rufele, etc.

| 1918 a răspuns:

Mai bine la tine in oras
Eu in perioada liceului fac naveta la Bucuresti si e foarte obositor sa faci 1 ora - 1 ora jumate pana la liceu

| Danielachan a răspuns:

Rămâi în oraşul natal.

| Alexandra_Tha_Ale_1996 a răspuns:

E mai bine la tine in oras crede-ma.