| anny09 a întrebat:

Sa zicem ca as vrea sa imi deschid o firma de organizare evenimente...care ar fi primul pas? de unde fac rost de aprobari si ce imi trebuie mai exact? as dori o parere avizata

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Ca si organizator atestat de evenimente iti spun sincer ca o firma de evenimente azi nu e indicata. Ai multe cheltuieli ( aprox 1500 de lei ca sa deschizi o firma si sa o inregistrezi si apoi impozite tot la 3 luni indiferent daca firma face profit sau nu plus obligativitatea de a avea minim 2 angajati cu carte de munca plus un contabil licentiat angajat de asemenea). Ce iti recomand eu e sa iti obtii un atestat de organizator evenimente sau manager cultural sau ceva de genul. Exista semestrial cate un atelier la Bucuresti urmat de un examen. Te costa cam 1000-1500 de Lei. Acum depinde si ce fel de evenimente vrei sa faci dar mi se pare cel mai avantajos. Nu ai de platit mai departe impozite nici pe profit nici pe incasari nici cele semestrialehappy. daca ai nelamuriri, scrie-mi pe facebook- tudor ursente

2 răspunsuri:
| Mihaela_8091 a răspuns:

Secretele nu se spun

| Dragosgrecu a răspuns:

Vrei ceva ca genul https://devents.ro? te poti informa dupa google, gasesti foarte multe chestii interesant