| kllass a întrebat:

As dori sa deschid un fast food intr-o scoala.De unde trebuie sa i-au aprobare? De la minister sau de la directorul scolii? Si pentru a deschide o firma cu acest profil de activitate(fast-food, catering) ce aprobari imi trebuie?

Răspuns Câştigător
| Lucifer666 a răspuns:

In scoala nu cred ca o sa poti obtine aprobare...insa incerci... Iti trebuie aprobare de la Protectia consumatorului... pentru a verifica toate gustarile si ce mai ai in magazin... de exemplu daca vrei sa vinzi sandwich-uri trebuia ca PC sa examineze ce pui in acest sandwich, cat la % este grasime si carne ce gramaj. E complicat. Cu un telefon la Protectia Consumatorului te lamuresti rapid. Ia r daca vrei sa faci in scoala... Trebuie sa cumperi teren de la Directiunea scolii... insa dupa ce primesti aprobare de la PC.

Bafta...

8 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Nu vreau sa fiu rautacioasa dar cred ca se termina anul scolar pina vei obtine tot ce trebuie pentru afacere.mai bine te reorientezi pe ceva care nu trebuie sa fugi dupa hirtii mai bine vinzi ceva haine sau produse care nu au nevoie de avizul. medic. sanepid bla bla bla ca...iesi la pensie cu astia

Shin
| Shin a răspuns:

In caz ca nu ai stiut, exista un proiect de lege care va interzice fast-food-urile in scoli si pe o anumita raza a acestora tongue Ti-a venit ideea cam tarziu
Numai bine, Shinwinking

| mami a răspuns:

la Gurahont jud Arad functzioneaza o langoserie in rulota ogogoaserie in rulota si un ABC (cu de toate de ale gurii fara fast-food sau catering), toate 3 in curtea Liceului Ion Buteanu
oare al cui afacere este oare? (Primar Director)

kratos
| kratos a răspuns:

Nu prea ai cum in scoala sa faci asa ceva! Daca vrei langa scoala da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai apuca!

| cristiansonix a răspuns:

Vi cu doua cartoane, casa de marcat si mancarea

| dulceamara a răspuns:

Bwa omulee tu n-ai ce face? du-te turbo am zis la misto. ce am zis.nu mai avea atatea fite