| NowForYou000 a întrebat:

Sa zicem ca nota de la evaluarea nationala+ mediile generale din clasele V-Vlll(care au fost in fiecare an 7)+ cu ce se se mai aduna ele, ar iesi SUB 5, as mai putea intra la liceu? Am auzit de aceasta lege, daca nu iei peste 5 nu intri la liceu, doar la profesioanala. E adevarat? S-a aplicat aceasta lege?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o asemenea lege.
Se poate intra la liceu si cu media sub 5, desigur ca la licee slabe sau la profile care nu sunt cautate.

| AFR81 a răspuns:

Ti-am spus deja ca intri la un liceu slab daca ai media de admitere sub 5. Ce vrei mai mult de atat? Legea de care pomenesti nu exista.

| NowForYou000 explică (pentru AFR81):

Dar toti profesorii au spus ca s-a aplicat deja. Daca nu e adevarat, atunci de ce au spus?

| AFR81 a răspuns (pentru NowForYou000):

Ma cam scot din sarite userii care, in ciuda faptului ca toti le zic contrariul, ei tot pe a lor o tin. Nu exista nicio asemenea lege si niciun profesor cu capul pe umeri nu ar fi debitat o asemenea ineptie.