| AjutoameniipeTPU a întrebat:

Salutare. Este adevarat ca anul asta la evaluarea nationala daca nu iau macar nota 5 la ambele materii nu voi putea intra la liceu?

Răspuns Câştigător
| Ilovedinero a răspuns:

Ba da, poti intra la liceu, am o verisoara in clasa a 8a in Ro si m-am interesat. Poti intra la liceu, chestia cu media 5 a fost doar o propunere. Poate sau nu sa fie pusa in vigoare de anul vitor.Așa a fost si cu bursele de merit, la anul vor fi doar peste 9, 50

| AjutoameniipeTPU explică (pentru Ilovedinero):

Esti sigur ca nu s-a bagat chestia asta? Uite ce zice aici https://observatornews.ro/......29357.html

| Ilovedinero a răspuns (pentru AjutoameniipeTPU):

Mda, au zis si in 2013 ca vine sfârsitul lumii

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La liceu trebuie sa intri că sunt obligatorii 10 clase.

| AjutoameniipeTPU explică (pentru suntserios):

Ma refeream liceu normal nu profesionala

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu mai poti intra la ce liceu doresti, asta daca ai o vreo preferinta, dar din intrebare tind sa cred ca nu, insa poti opta pentru un liceu profesional:

https://playtech.ro/......ata-729765